ЕЛФИ ТЕХ ООД

ЕлфиТех” ООД е на българския и международен пазар от 1990 година с предмет на дейност „Научно-изследователска и технологична дейност, опитно производство и реализация на апаратура, комплексни обекти и технологии за електрофизична обработка на вода, текстил, дървесина, хартия, пластмаси, горива и др., както и за интегрирано електрофизично въздействие върху биологични обекти и подготовка на кадри по предмета на дейност”. Фирмата има научни разработки във всички области от предмета си на дейност, но през последните 17 години от създаването си с приоритет е развивала технологиите свързани с пречистването на вода – питейна, бутилирана, отпадъчна от промишлени производства и от населени места. Основната заслуга за развитие на тези технологии е на озонатора – собствена конструкция, реализирана в серийно производство. Той е с оригинална фирмена разработка, позволяваща лесно обслужване и поддръжка и най-важното - евтино производство на озон. Това е предпоставка за масовото му използване в технологичните схеми на фирмата за пречистване на вода.

Не без основание, и с гордост можем да кажем, че масовото използване на озон във водопречистването в България се дължи на технологиите, реализирани от ЕлфиТех, ООД, стара Загора Тези технологии са в съответствие с директивата КОК на Консултативния съвет за питейни води при Агенцията по защита на околната среда на САЩ (ЕРА) за обработка с озон на питейни води и покриват изискванията на ЕС за качеството на питейната вода.


Известно е, че по-голям процент от селищните системи в България се водоснабдяват от повърхностни водоизточници – планински и речни водохващания, които не винаги имат строга охранителна вододайна зона. Освен това всички повърхностни води са с над допустимото количество природни органични съединения, а в дъждовни периоди със силна замътненост.



четвъртък, 11 юни 2020 г.

Една  възможна причина за поведение на бета коронавируса

  Автор:   проф.инж.Жеко Ганев, д.т.н.  – експерт по физико-химия   
      Националния здравен инспектор, доц. Ангел Кунчев на пресконференция в МС, вчера съобщи, че има нещо много странно в разпространението на коронавируса. В малки колективи, семейства, седмици на ред не се предава заразата, а в същото време в колективи заразата се предава на много хора.
Една възможна причина  за   странното   поведение   на betacoronavirus B SARS-CoV-n е, че той има сложна несегментирана РHK, състояща се  от повече от 20 000 нуклеотиди.  Характеризира се със структурни елементи с малки размери и с квантова проява. Пространственно-времевото подреждане на молекулите му е в зависимост от предисоциативното му състояние, подчинено на парадигмата на динамичния хаос. Има повърхностна структура с ограничена площ. Случайната промяна на енергийното състояние на средата се дължащи на факта, че организмът на човека постоянно е включен в енергоинформационния обмен с обкръжаващата среда. Биополето е обвивката, която първа приема и отдава енергийните потоци. Повишената концентрация на хора е причина за промяна   енергийното състояние на средата, водещо до промяна в квантовите връзки на вируса. На това вероятно се дължи промяната на репродуктивността му. Тя е функция на молекулните дисоциации, настъпващи в случай, че енергията на възбуждане Х превишава сумарната енергия А на колебателните състояния на изолираните фрагменти на  коронавируса   В пресечната точка на кривата А с кривата на диссоциативното състояние Б, зона Δ, настъпва взаимодействие, което предизвиква възбуждането на молекулите на коронавируса от състояние А в състояние Б. В тази зона колебателното състояние на А, представляващо смес от енергийни състояния  транслирани в Б. Следователно, състоянието в областта Δ има склонност към дисоциация, дори ако енергията е много по-малка от енергията на дисоциативното състояние в А. Това състояние е възможно да предизвиква трансформация на A-T /аденин-тимин/  и G-C /гуанин-цитозин/ връзките на бета коронавирусите, което да доведе до по-мощна енергийна структура на вируса, проявяваща се в повишената му репродуктивност.


11.06.2020 год.
Стара Загора

Няма коментари:

Публикуване на коментар